2022-08-14

1. Witam serdecznie wszystkich Gości przebywających i wypoczywających na terenie naszej parafii. Życzę dobrego wypoczynku i zapraszam do włączenia się w życie duchowe naszej wspólnoty parafialnej.

2. Taca z dzisiejszej niedzieli będzie przeznaczona na inwestycje i remonty w naszej parafii. Serdecznie dziękuję za każde wsparcie.

3. Spotkanie Róż Mężczyzn odbędzie się dzisiaj o godz. 15.00.

4. Uroczystość Wniebowzięcia NMP będziemy obchodzili w poniedziałek, 15. sierpnia. Msze św. będą sprawowane wg porządku niedzielnego. W tym dniu będą również święcone bukiety kwiatów oraz ziół. Taca z tej uroczystości będzie przeznaczona na uczelnie katolickie.

5. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy rozpocznie się w piątek po wieczornej Eucharystii i potrwa do godz. 21.00.

6. Święcenia biskupie księdza Piotra Przyborka odbędą się w sobotę, 20. sierpnia o godz. 10.00 w archikatedrze oliwskiej. Pamiętajmy o modlitwie w intencji nowego biskupa.

7. Zapowiedzi przedślubne:
    III. Patryk, Włodzimierz Konkol, zam. w Kuźnicy oraz Agata, Jadwiga Balcer, zam. w Mieroszynie.
    III. Adam, Józef Ustarbowski, zam. w Kuźnicy oraz Aleksandra, Aniela Smółka, zam. w Ostrowąsach.

8. Parafialny Zespół Caritas prowadzi sprzedaż kalendarzy na przyszły rok oraz pamiątek. Dochód będzie przeznaczony na pomoc potrzebującym.

9. Organizujemy V pielgrzymkę rowerową i autokarową do Piaśnicy dla uczczenia pamięci ks. Ksawerego Szynalewskiego, pierwszego proboszcza naszej parafii, a także wszystkich zamordowanych w tym miejscu przez hitlerowców. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 3. września. Uczestnicy jadący rowerami wyruszą spod kościoła o godz. 10.00 natomiast jadący autokarem wyjadą o godz. 13.30. Powrót do Kuźnicy jest przewidziany ok. godz. 17.00.
    Zapisy na pielgrzymkę odbywają się w biurze parafialnym albo w zakrystii po Mszach świętych.