2022-01-16

1. Zbiórka na ogrzewanie naszego kościoła odbędzie się po dzisiejszych Mszach świętych. Dziękuję za każde wsparcie.

2. Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce będzie obchodzony w poniedziałek, 17. stycznia.

3. Zapraszam na Msze święte sprawowane w ramach „kolędy” w poniedziałek i wtorek o godz. 16.00. Po każdej Eucharystii odwiedzę osoby, które wyraziły chęć przyjęcia kapłana w domu. Program został podany na tablicy ogłoszeń oraz na internetowej stronie naszej parafii.

4. Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan rozpocznie się we wtorek, 18. stycznia i potrwa do 25. stycznia. W tym roku będzie przebiegał pod hasłem: „Zobaczyliśmy Jego gwiazdę na Wschodzie i przyszliśmy oddać Mu pokłon” (Mt2, 2)

5. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy odbędzie się w środę po Mszy świętej i potrwa do godz. 19.30.

6. Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez APDC rozpocznie się w piątek o godz. 19.00 i potrwa do godz. 20.15.

7. Msza święta za dusze czyśćcowe będzie sprawowana w piątek o godz. 20.30.

8. Nabożeństwo do św. Jana Pawła II z błogosławieństwem relikwiami będzie sprawowane w sobotę po Mszy św. o godz. 7.00.

9. Serdecznie zapraszam na spotkanie synodalne, które odbędzie się w sobotę, 22. stycznia o godz. 11.00 w domu parafialnym. Synod, czyli nasza wspólna droga przypomina, że Kościół głosząc Ewangelię podąża we wspólnocie. Spróbujmy odpowiedzieć na pytania: jak to „podążanie razem” realizuje się w naszej parafii i archidiecezji oraz do jakich działań zaprasza nas Duch Święty?

10. Pragnę serdecznie podziękować za ofiary złożone na inwestycje i remonty w naszej parafii.