2021-06-27

1. Witam serdecznie wszystkich Gości przebywających i wypoczywających na terenie naszej parafii. Zapraszam do włączenia się w życie duchowe naszej wspólnoty i życzę udanego wypoczynku.

2. Nabożeństwa czerwcowe będziemy sprawowali do środy włącznie po Mszach świętych, a dzisiaj po Eucharystii o godz. 10.30.

3. Nabożeństwo ekspiacyjne za zniszczenie figury Matki Bożej z Lourdes będzie sprawowane dzisiaj o godz. 15.00.

4. Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła będziemy obchodzili we wtorek, 29.czerwca.

5. W lipcu i sierpniu Msze święte będą sprawowane wg następującego porządku: dni powszednie (od czwartku) – godz. 7.00 i 19.30 natomiast w niedzielę (od 4.lipca) – godz. 7.00, 9.00, 11.00, 19.30.

6. Okazja do spowiedzi świętej w I piątek miesiąca od godz. 6.30 oraz od godz. 18.30 (W tym czasie będzie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez APDC.)

7. Osoby chore i starsze odwiedzę z posługą sakramentalną w piątek przed południem.

8. Spotkanie Grupy Modlitwy Ojca Pio odbędzie się w sobotę o godz. 15.00.

9. Nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca ku czci Niepokalanego Serca Maryi będzie sprawowane w sobotę o godz. 18.45.

10. Liturgia sobotniej Mszy świętej wieczornej będzie sprawowana z niedzieli.

11. Spotkanie Róż Kobiet odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 15.00.

12. Przy wyjściu z kościoła Parafialny Zespół Caritas rozprowadza kalendarz naszej parafii na przyszły rok oraz książki i pamiątki. Dochód będzie przeznaczony na działalność charytatywną.

13. W minionym tygodniu odbył się kapitalny remont dzwonów oraz został założony nowy system sterowania dzwonami. Dodatkowo jeszcze zostało zainstalowane nagłośnienie zewnętrzne, nowy mikrofon ołtarzowy oraz bezdotykowa kropielnica do wody święconej. Całkowity koszt inwestycji wyniósł 43572 zł.

14. Ksiądz arcybiskup Tadeusz Wojda odwołał dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach świętych ze względu na zagrożenie epidemiczne.

15. Wyrażam wdzięczność wszystkim, którzy zaangażowali się i wzięli udział w Morskiej Pielgrzymce Rybackiej na odpust ku czci świętych Apostołów Piotra i Pawła w Pucku.

16. Dzieciom i młodzieży oraz nauczycielom i pracownikom szkoły życzę udanych i spokojnych wakacji.