2021-06-20

1. Gościmy w naszej wspólnocie parafialnej przedstawiciela Gdańskiego Seminarium Duchownego. Dzisiejsza taca będzie przeznaczona na utrzymanie i potrzeby tej uczelni.Spotkanie Róż Mężczyzn odbędzie się dzisiaj o godz. 15.00.

2. Nabożeństwa czerwcowe sprawujemy po Mszach świętych, a w niedzielę po Eucharystii o godz. 10.30.

3. Nabożeństwo do św. Jana Pawła II będzie sprawowane w poniedziałek po Mszy świętej w łączności z nabożeństwem czerwcowym.

4. Uroczystość św. Jana Chrzciciela będziemy obchodzili w czwartek.

5. Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez APDC rozpocznie się w piątek o godz. 19.00 i potrwa do godz. 20.15.

6. Msza św. za dusze w czyśćcu będzie sprawowana w piątek o godz. 20.30.

7. Pielgrzymka Rybacka do Pucka na odpust Świętych Apostołów Piotra i Pawła odbędzie się w najbliższą sobotę, tj. 26 czerwca. Rozpoczniemy w naszym kościele o godz. 9.30 od nabożeństwa w intencji rybaków i marynarzy. Następnie udamy się w procesji do portu w Kuźnicy, skąd o godz. 10.15 nastąpi wypłynięcie kutrów , a o godz. 11.45 odbędzie się nabożeństwo na wodach zatoki. Msza św. polowa przy farze puckiej będzie sprawowana o godz. 12.30. Pożegnanie kutrów nastąpi o godz. 17.00.

8. W miesiącach lipcu i sierpniu ulegnie zmianie porządek Mszy świętych sprawowanych w niedzielę. Będą one sprawowane o godz.: 7.00, 9.00, 11.00 i 19.30. Natomiast w dni powszednie bez zmian, tj. o godz.: 7.00 i 19.30.

9. Wyrażam wdzięczność wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie oraz w oprawę naszego odpustu parafialnego ku czci św. Antoniego Padewskiego.

10. Pragnę też serdecznie podziękować za ofiary złożone na inwestycje i remonty w naszej parafii. Zebraliśmy na ten cel 2550 zł.

11. Autorka książek o św. Antonim Padewskim, pani Małgorzata Myrcha – Kamińska zbiera świadectwa dotyczące łask i pomocy zyskanych dzięki temu świętemu. Osoby zainteresowane proszę o kontakt z zakrystii.

12. Przy wyjściu z kościoła można nabyć kalendarz naszej parafii na przyszły rok oraz książki i pamiątki rozprowadzane przez Parafialny Zespół Caritas.

13. W minionym tygodniu zmarła śp. Czesława Woźniak, l.85.