2021-03-28

1. Obchodzimy Niedzielę Palmową czyli Męki Pańskiej, która upamiętnia wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy i rozpoczyna Wielki Tydzień.

2. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym będą sprawowane dzisiaj o godz. 15.00.

3. Zachęcam do duchowego przygotowania się do świąt przez skorzystanie z sakramentu pojednania. Okazja do spowiedzi świętej przed każdą Mszą świętą, a dodatkowo jeszcze w środę od godz. 16.00. Pragnę przypomnieć, że obowiązek spowiedzi św. i Komunii świętej w okresie wielkanocnym trwa do uroczystości Trójcy Przenajświętszej, która w tym roku przypada 30 maja.

4. Zbiórka Liturgicznej Służby Ołtarza odbędzie się w środę po wieczornej Mszy świętej.

5. Liturgia Triduum Paschalnego będzie sprawowana o godz. 18.00.

Wielki Czwartek

• Na zakończenie Mszy św. Najświętszy Sakrament będzie przeniesiony do Ciemnicy tylko z udziałem asysty liturgicznej, wierni pozostają na swoich miejscach.
    • Będzie również możliwość podjęcia trzydziestodniowej modlitwy w intencji jednego kapłana (wizytówki z modlitwą oraz imieniem i datą święceń będą wręczane po Mszy Wieczerzy Pańskiej).

Wielki Piątek

• Adorowany Krzyż całuje tylko celebrans. Wierni adorują Krzyż bez podchodzenia, klęcząc w ławkach i śpiewając suplikację w intencji ustania epidemii.
    • Obowiązuje post ścisły.
    • Początek nowenny przed niedzielą Miłosierdzia Bożego.

Wielka Sobota

• Błogosławieństwo pokarmów odbędzie się o godzinie: 10.00, 11.00, 12.00, 13.00 i 14.00.
    • Przy tej okazji można przynieść skarbonki z jałmużną wielkopostną
    • Liturgia światła odbędzie się wyłącznie w otoczeniu najbliższej asysty

Rezurekcja

• Nie będzie procesji, a jedynie modlitwa i błogosławieństwo przy Grobie, a następnie celebrans pobłogosławi parafię Najświętszym Sakramentem przed kościołem.

6. Osoby chore odwiedzę z posługą sakramentalną w piątek przed południem.

7. Zachęcam do adoracji w Ciemnicy i przy Grobie Bożym. Program adoracji jest podany na tablicy ogłoszeń i na internetowej stronie naszej parafii.

8. Msze święte w pierwszy dzień świąt Zmartwychwstania Pańskiego będą sprawowane o godz. : 6.00 - Rezurekcja , 10.30 i 13.00. Natomiast w drugi dzień świąt o godz. :7.30, 10.30 i 13.00. Taca będzie przeznaczona na uczelnie katolickie.

9. Parafialny Zespół Caritas zaprasza dzieci w pierwszy dzień świąt po Mszach świętych na „niespodziankę od zajączka”.

10. Róże Żywego Różańca proszę o indywidualną wymianę tajemnic oraz modlitwę w domach.

11. Pragnę serdecznie podziękować za ofiary złożone na ogrzewanie naszego kościoła.

12. W minionym tygodniu zostały zainstalowane w naszym kościele drzwi główne, boczne oraz do zakrystii. W sposób szczególny chciałbym podziękować naszym parafianom, państwu Stanisławie i Ryszardowi Nimoth, którzy przyczynili się do sfinansowania tej ważnej i potrzebnej inwestycji.

13. Zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami epidemicznymi w kościołach obowiązuje zakrywanie ust i nosa oraz limit osób (1 osoba na 20m2) przy zachowaniu odstępu nie mniejszego niż 1,5 m. Bardzo proszę o stosowanie się do tych przepisów.

14. Pragnę przypomnieć, że nadal pozostaje w mocy dyspensa od uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach świętych.

15. Zmarła nasza parafianka Alina Furmann, l.60. Msza św. pogrzebowa będzie sprawowana w środę o godz. 10.00.