2024-03-31

1. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego.
    ● Wszystkim Parafianom i Gościom życzę: doświadczania na co dzień mocy życia Jezusa Chrystusa.
    ● Wierni, którzy uczestnicząc w transmisji przez telewizję lub radio, pobożnie przyjmą Błogosławieństwo udzielone przez Ojca Świętego Urbi et orbi, przy spełnieniu zwykłych warunków, mogą uzyskać odpust zupełny.

2. Nowenna do Miłosierdzia Bożego.
    Dziś i jutro nowenna do Miłosierdzia Bożego będzie po Mszach Świętych o godz. 10:30.

3. Drugi dzień Świąt Wielkanocnych.
    ● Msze święte będą sprawowane wg porządku niedzielnego o godz. 7:30 i 10:30. Taca z tego dnia będzie przeznaczona na uczelnie katolickie.
    ● Stowarzyszenie kulturalno – sportowe POLANKA zaprasza na świąteczne spotkanie z Zajączkiem i rywalizację piłkarską na boisku w Kuźnicy o godz. 15:00.
    Emocji i atrakcji będzie co nie miara, a kto przyjdzie nie pożałuje.

4. Piątek w oktawie Wielkanocy.
    Z racji oktawy Wielkanocy w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. Odwiedziny chorych.
    Osoby chore odwiedzę z posługą sakramentalną w piątek przed południem.

6. Grupa Modlitwy Ojca Pio.
    Spotkanie Grupy Modlitwy Ojca Pio odbędzie się w sobotę o godz. 15:00.

7. Pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
    ● Pierwszy czwartek miesiąca:
    Po Mszy Świętej będziemy modlić się za kapłanów i kleryków oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
    ● Pierwszy piątek miesiąca:
       o Spowiedź od godz. 6:30 oraz od godz. 17:00.
          Od godz. 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu, poprowadzi ją Apostolstwo Pomocy Duszom Czyścowym.
    ● Pierwsza sobota miesiąca:
       o Nabożeństwo ku czci Niepokalanemu Sercu NMP po Mszy Świętej o godz. 7:00.

8. Zbiórka na Caritas Archidiecezji Gdańskiej.
    W przyszłą niedzielę w Święto Miłosierdzia Bożego zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezji Gdańskiej.

9. Róże Kobiet.
    Spotkanie Róż Kobiet odbędzie się w przyszła niedzielę o godz. 15:00.

10. Podziękowania.
    ● Wielkie podziękowania składam na ręce Pań: Magdy i Basi dla Wszystkich, którzy przygotowali Ciemnicę i Grób Pański i przyozdobili kwiatami ołtarze.
    ● Dziękuję Parafianom za złożone ofiary na kwiaty i materiały do Ciemnicy i Grobu Pańskiego.
    ● Bardzo dziękuję Liturgicznej Służbie Ołtarza wraz z szafarzem Panem Augustynem za przygotowanie i posługę w czasie Triduum Paschalnego oraz Panu Organiście za muzyczna oprawę liturgii.
    ● Dziękuję za ofiary złożone w Wielki Piątek na utrzymanie Bazyliki Grobu Bożego w Jerozolimie. Zebranych zostało 995,50 zł
    ● W imieniu Parafialnego Caritas dziękuje za złożoną jałmużnę wielkopostną, dzięki której będzie można wesprzeć najbardziej potrzebujących. Zebrana kwota wynosi 1386,50 zł.

11. Prasa katolicka.
    Do nabycia: Gość Niedzielny.