2023-12-03

1. Adwent.
    Okres Adwentu ma podwójny charakter. Jest czasem przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego i równocześnie jest wezwaniem do czuwania – oczekiwania powtórnego przyjścia Syna Bożego na końcu czasów.

2. Opłatki wigilijne.
    Opłatki wigilijne zostaną pobłogosławione dzisiaj na Mszy Świętej o godz. 10:30 a od przyszłej niedzieli będą rozprowadzane przez Caritas Parafialny. Ofiary złożone przy tej okazji będą przeznaczone na pomoc potrzebującym.

3. Róże Kobiet.
    Spotkanie Róż Kobiet dzisiaj o godz. 15:00.

4. Nabożeństwo przy kaplicy Św. Barbary.
    Nabożeństwo przy kaplicy św. Barbary odbędzie się jutro o godz. 14:00.

5. Roraty.
    Zapraszam do udziału w roratach, które będą odprawiane według następującego porządku:
    ● poniedziałek, środa, piątek godz. 18:00,
    ● wtorek, czwartek, sobota godz. 6:30.

6. W kalendarzu liturgicznym.
    ● Czwartek – Św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.
    Pierwszy czwartek miesiąca.
    ● Piątek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.
    Z racji uroczystości nie obowiązuje piątkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

7. Kandydaci do bierzmowania.
    Katecheza dla kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania odbędzie się w sobotę 9 grudnia o godz. 10.00.

8. Paczuszka dla maluszka.
    Informacje na plakatach.

9. Choinka rybacka.
    Nowo powstałe Stowarzyszenie Kulturalno – Sportowe „POLANKA” wraz z Burmistrzem Jastarni i Caritasem parafialnym, serdecznie zapraszają 9 grudnia na godz. 17:00 do portu w Kuźnicy przed Bosmanatem na moc atrakcji dla wszystkich. W programie:
    ● rozświetlenie choinki,
    ● spotkanie z Mikołajem,
    ● gorąca czekolada,
    ● grzane wino,
    ● kawa i ciastko oraz rybka.

10. Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
    Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom będą rozprowadzane przez Zespół Caritas od przyszłej niedzieli.

11. Niedzielny porządek Mszy Świętych.
    Za tydzień w niedziele 10 grudnia Msze Święte będą o godz. 7:30 i 17:00.

12. Róże Mężczyzn.
    Spotkanie Róż Mężczyzn odbędzie się w przyszła niedzielę o godz. 15:00.

13. Taca na inwestycje i remonty.
    W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na inwestycje i remonty w naszej parafii.

14. Dzień modlitwy i pomocy Kościołowi na Wschodzie.
    Za tydzień Dzień modlitwy i pomocy Kościołowi na Wschodzie.

15. Tutka charytatywna.
    Parafialny Zespół Caritas zaprasza do włączenia się w akcję: „Tutka charytatywna”. Dary żywnościowe, słodycze, chemia gospodarcza, artykuły do higieny osobistej itp. można przynieść do zakrystii lub biura parafialnego do dnia 17 grudnia. Z otrzymanych darów zostaną zrobione paczki świąteczne dla potrzebujących.

16. Zbiórka na ogrzewanie kościoła.
    Bardzo dziękuję za ofiary złożone w minioną niedzielą na ogrzewanie naszego kościoła.

17. Prasa katolicka.
    Do nabycia: Gość Niedzielny, specjalny pierwszy numer Historia Kościoła oraz List do Pani i ĽOsservatore Romano.