2023-04-02

1. Obchodzimy Niedzielę Palmową, czyli Męki Pańskiej. Poświęcenie palm odbędzie się podczas dzisiejszych Mszy świętych.

2. Katecheza dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców odbędzie się dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.30.

3. Spotkanie Róż Kobiet odbędzie się dzisiaj o godz. 14.20.

4. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym będą sprawowane dzisiaj o godz. 15.00

5. Zachęcam do duchowego przygotowania się do świąt wielkanocnych przez skorzystanie z sakramentu pojednania. Okazja do spowiedzi świętej jest przed każdą Mszą świętą, a dodatkowo jeszcze będzie u zaproszonych kapłanów w środę od godz. 16.30.

6. Mieszkańców ul.: Gen. Hallera i Ks. Szynalewskiego proszę o pomoc w sprzątaniu i przygotowaniu naszego kościoła do świąt w środę o godz. 10.00.

7. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy rozpocznie się w środę po Mszy św. i potrwa do godz. 19.30.

8. Liturgia Triduum Paschalnego będzie sprawowana o godz. 18.00.
    • Wielki Czwartek – możliwość podjęcia trzydziestodniowej modlitwy za kapłanów
    • Wielki Piątek – Adoracja Krzyża podczas liturgii na cześć Męki Pańskiej, obowiązuje post ścisły
    • Wielka Sobota – przynosimy świece na odnowienie przyrzeczenia chrzcielnego

9. Nowenna przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego rozpocznie się w Wielki Piątek.

10. Osoby chore odwiedzę z posługą sakramentalną w Wielki Piątek przed południem.

11. Zachęcam do adoracji w Ciemnicy i przy Grobie Bożym. Program adoracji jest podany na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej naszej parafii.

12. Błogosławienie pokarmów wielkanocnych odbędzie się w Wielką Sobotę o godz. : 10.00, 12.00 i 14.00. Przy tej okazji będzie można przynieść do kościoła skarbonki z jałmużną wielkopostną na rzecz ubogich.

13. Rezurekcja w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego w intencji naszej wspólnoty parafialnej będzie sprawowana o godz. 6.00.

14. Parafialny Zespół Caritas zaprasza w pierwszy dzień świąt, po Mszach świętych, wszystkie dzieci na słodką niespodziankę.

15. Taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na remonty i inwestycje w naszej parafii.

16. Spotkanie Róż Mężczyzn odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 15.00.

17. Msze święte w drugi dzień świąt będą sprawowane wg porządku niedzielnego. Taca z tego dnia będzie przeznaczona na uczelnie katolickie.

18. Podziękowania:
    • Wyrażam wdzięczność wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie oraz w przebieg nabożeństwa Drogi Krzyżowej ulicami naszej parafii.
    • Serdecznie dziękuję PZC za pomoc w przyjęciu uczestników Ekstremalnej Drogi Krzyżowej.
    • Bardzo dziękuję za ofiary złożone na pomoc Ukrainie. Zebraliśmy na ten cel 761 zł