2022-12-18

1. Zbiórka na ogrzewanie naszego kościoła odbędzie się po dzisiejszych Mszach świętych. Dziękuję za każdą pomoc.

2. Radę Parafialną zapraszam na spotkanie dzisiaj o godz. 17.00.

3. Zapraszam do udziału w ostatnim tygodniu Rorat, które zakończymy w piątek. Roraty sprawujemy wg następującego porządku: godz. 18.00 – poniedziałek, środa, piątek; godz. 6.30 – wtorek, czwartek.

4. Mieszkańców ulicy Helskiej proszę o pomoc w przygotowaniu naszego kościoła do świąt. Sprzątanie odbędzie się we wtorek o godz. 10.00.

5. Zachęcam do korzystania z sakramentu pojednania, który jest sprawowany przed każdą Mszą świętą. Dodatkowa okazja do spowiedzi świętej u zaproszonych kapłanów będzie w środę od godz. 16.30.

6. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy rozpocznie się w środę po wieczornej Mszy św. i potrwa do godz. 19.30.

7. Nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II z błogosławieństwem relikwiami będzie sprawowane w czwartek po Mszy św. roratniej.

8. Pasterka będzie sprawowana w sobotę o godz. 24.00. Ofiary składane na tacę podczas tej Eucharystii będą przeznaczone na Fundusz Obrony Życia.

9. W pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia Msza święta będzie sprawowana o godz. 10.30. (Nie będzie Eucharystii o godz. 7.30.)

10. Serdecznie zapraszam na rodzinne śpiewanie kolęd, które odbędzie się w naszym kościele w pierwszy dzień świąt o godz. 15.00.

11. W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia Msze św. będą sprawowane wg porządku niedzielnego. Taca z tego dnia będzie przeznaczona na uczelnie katolickie.

12. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim, którzy włączyli się w akcję „Tutka charytatywna”. Dzięki zaangażowaniu parafian Parafialny Zespół Caritas mógł udzielić świątecznej pomocy jedenastu rodzinom i osobom samotnym.

13. Wyrażam wdzięczność za ofiary złożone w minioną niedzielę na tacę inwestycyjno – remontową.

14. Zachęcam do włączenia się w pomoc dzieciom z hospicjum w Gdyni w ramach akcji „Paczuszka dla maluszka”. Będziemy mogli przynosić do naszego kościoła do 6.stycznia pod choinkę przy żłóbku wszystko co jest potrzebne dla małego dziecka. Szczegóły podane są na tablicy ogłoszeń.