2022-04-17

1. Całej Wspólnocie Parafialnej oraz Gościom życzę, aby wszystkie spotkania ze Zmartwychwstałym Panem nadawały naszemu życiu głęboki sens i blask świętości. Niech w naszych sercach każdego dnia gości prawdziwa Wielkanoc!

2. Rezurekcja w intencji naszej wspólnoty parafialnej będzie sprawowana dzisiaj o godz. 6.00.

3. Nowennę przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego będziemy sprawowali po Mszach świętych do soboty włącznie.

4. Parafialny Zespół Caritas zaprasza po dzisiejszych Mszach świętych wszystkie dzieci na słodką niespodziankę od „zajączka”.

5. Zbiórka na ogrzewanie naszego kościoła odbędzie się po dzisiejszych Mszach świętych.

6. W drugi Dzień Świąt Wielkanocnych Msze święte będą sprawowane wg porządku niedzielnego. Taca z tego dnia będzie przeznaczona na uczelnie katolickie.

7. W tym tygodniu będziemy obchodzili oktawę Wielkanocy. W związku z tym w piątek nie będzie obowiązywała wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

8. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy rozpocznie się w środę po Mszy świętej i potrwa do godz. 19.30.

9. Nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II będzie sprawowane w piątek po Mszy świętej.

10. Uroczystość Miłosierdzia Bożego będziemy obchodzili w przyszłą niedzielę. Po Mszach świętych zbierane będą ofiary na potrzeby Caritas Archidiecezji Gdańskiej.

11. W II niedzielę Wielkanocy, czyli Miłosierdzia Bożego zapraszam do kościoła o godz. 15.00 na Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

12. Parafialny Zespół Caritas przekazał w imieniu naszej parafii 1000 zł. na pomoc uchodźcom z Ukrainy. Pragnę przypomnieć, że nadal możemy przynosić do biura parafialnego lub do zakrystii produkty spożywcze oraz higieniczne na wsparcie uchodźców z Ukrainy.

13. Podziękowania.
    Wyrażam wdzięczność wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie naszego kościoła do świąt przez sprzątanie, a także przygotowanie Ciemnicy i Bożego Grobu.
    Dziękuję serdecznie księdzu Andrzejowi Szymańskiemu ze zgromadzenia Misjonarzy Krwi Chrystusa, Liturgicznej Służbie Ołtarza, nadzwyczajnym szafarzom Komunii świętej i panu organiście za oprawę liturgiczną Triduum Paschalnego.
    Pragnę również wyrazić wdzięczność za ofiary złożone na tacę inwestycyjną (zebraliśmy 1467 zł.), a także za ofiary złożone w Wielki Piątek na Bazylikę Grobu Pańskiego w Jerozolimie (zebraliśmy 725 zł).