Parafia

Witamy księdza arcybiskupa Edmunda PiszczaDo parafii św. Antoniego w Kuźnicy przybył J.E. ks. Arcybiskup Edmund Piszcz - arcybiskup senior archidiecezji warmińskiej. Ksiądz arcybiskup będzie sprawował Eucharystię codziennie o 19:30 a posługę w konfesjonale pół godziny przed mszą świętą.

– Pragnę wyrazić radość z tego, że ksiądz arcybiskup będzie pełnił posługę duszpasterską w naszej parafii w sierpniu. Korzystajmy z tego daru, jakim jest obecność następcy apostołów wśród nas – powiedział witając gościa ks. Dariusz Cieniewicz – proboszcz kuźnickiej parafii.

– Do 1992 roku półwysep Helski należał terytorialnie do diecezji chełmińskiej. Kiedy w 1956 roku wyświęcono mnie na księdza, niedługo później zachorował proboszcz z parafii w Kuźnicy, więc musiałem go zastąpić. Jeżdżę już tam 63 lata. To niewielka społeczność, która tworzy zgraną wspólnotę. W sezonie wakacyjnym przyjeżdżało tam, aby wypocząć, również wielu aktorów. Zaprzyjaźniłem się m.in. z Aliną Janowską oraz Piotrem Fronczewskim, z którym przyjaźń trwa do dziś. – tak ksiądz abp. opowiada o swoich wakacyjnych odpoczynkach w wywiadzie udzielonym Gazecie Olsztyńskiej - http://gazetaolsztynska.pl/617774,Edmund-Piszcz-Nie-zyje-przeszloscia-tylko-aktualnymi-sprawami-ROZMOWA-VIDEO.html

Podsumowując czas helskich wakacji, ks. abp. Edmund Piszcz w gościnie „u św. Antoniego w Kuźnicy” spędził ponad 5 lat swojego życia.
Księdzu arcybiskupowi życzymy zdrowia, dużo siły, wytrwałości i pokoju w sercu.

2020-08-02