Parafia

185 par skarpet dla bezdomnychNasza parafia włączyła się w akcję "Tytka charytatywna" polegającą na zbiórce żywności i artykułów chemicznych.

Dzięki hojności naszych darczyńców udało się przygotować 50 paczek świątecznych dla potrzebujących.

Zebrane dary zostały przekazane potrzebującym w parafii, a także przez Caritas Archidiecezji Gdańskiej ubogim z jej terenu.

 


 

2020-12-15


 

185 par skarpet dla bezdomnychNasza wspólnota parafialna włączyła się w zbiórkę skarpet dla osób bezdomnych organizowaną przez Caritas Archidiecezji Gdańskiej.

- Pragnę serdecznie podziękować wszystkim, którzy włączyli się w zbiórkę. Przekazaliśmy 185 par nowych skarpet - mówi ks. Dariusz Cieniewicz - proboszcz parafii.

Osoby bezdomne otrzymają zebrane dary w ramach Światowego Dnia Ubogich.

 


 

2020-11-05


 

Na terenie naszej parafii gościliśmy uczestników XVI Pielgrzymiego Półmaratonu o Memoriał Jana Pawła II.

Motywem przewodnim Biegu Papieskiego jest uczczenie wyboru Karola Wojtyły na Papieża oraz przebiegnięcie Półwyspem Helskim dystansu ok. 22 km.

Bieg papieski


 

2020-10-04


 

Ani pandemia, ani niesprzyjająca aura nie odstraszyła 15 osób by wyruszyć rowerami do Piaśnicy. 

Trzeci raz kuźniccy pielgrzymi uczcili w ten sposób pamięć pierwszego proboszcza parafii ks. Ksawerego Szynalewskiego, a także wszystkich zamordowanych przez Hitlerowców w lasach Piaśnicy w 1939 r.

III Pielgrzymka rowerowa do Piaśnicy


 

2020-09-05


 

Strojeniemorganów


 

Strojenie organów

Dzięki panu Michałowi Kohnke udało się sprowadzić do naszego kościoła
organmistrza z New Jersey - pana Andrew Moeckel,
który podjął się nastrojenia organów.

 


 

2020-08-26


 

Ksiądz arcybiskup Edmund Piszcz błogosławi dziecko na rękach ojcaks. abp Edmund udziela indywidualnego błogosławieństwa dzieciom.

 

 

2020-08-16


 

Dotknąć świętościW sobotę 15 sierpnia – w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – mieliśmy okazję poznać historię życia Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. Swoimi wspomnieniami podzieliła się Anna Rastawicka – pracownica sekretariatu Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz osobisty świadek jego życia.

– Niekiedy Prymas, dziękując za coś, potrafił pocałować kobietę w rękę. A gdy się broniła, pytał z uśmiechem: „A co, nie jestem godny?” – tak Anna Rastawicka wspomina kardynała na łamach tygodnika Niedziela w artykule: „Prymas Wyszyński - dlaczego święty” – https://www.niedziela.pl/artykul/94980/nd/Prymas-Wyszynski---dlaczego-swiety

– Spotkanie zgromadziło dużą ilość osób, które mogły przez to wyjątkowe świadectwo wręcz „dotknąć” świętości i normalności Prymasa Tysiąclecia. Na pewno było to cenne i bardzo ważne doświadczenie w oczekiwaniu na beatyfikację naszego Wielkiego Rodaka – podsumowuje spotkanie ks. proboszcz Dariusz Cieniewicz.

Gościliśmy harcerzyW Kuźnicy postanowili odpocząć harcerze ze Skierniewic

Swoje namioty rozbili obok naszego kościoła.

Pozdrawiamy naszych gości.

2020-08-12


 

Witamy księdza arcybiskupa Edmunda PiszczaDo parafii św. Antoniego w Kuźnicy przybył J.E. ks. Arcybiskup Edmund Piszcz - arcybiskup senior archidiecezji warmińskiej. Ksiądz arcybiskup będzie sprawował Eucharystię codziennie o 19:30 a posługę w konfesjonale pół godziny przed mszą świętą.

– Pragnę wyrazić radość z tego, że ksiądz arcybiskup będzie pełnił posługę duszpasterską w naszej parafii w sierpniu. Korzystajmy z tego daru, jakim jest obecność następcy apostołów wśród nas – powiedział witając gościa ks. Dariusz Cieniewicz – proboszcz kuźnickiej parafii.

– Do 1992 roku półwysep Helski należał terytorialnie do diecezji chełmińskiej. Kiedy w 1956 roku wyświęcono mnie na księdza, niedługo później zachorował proboszcz z parafii w Kuźnicy, więc musiałem go zastąpić. Jeżdżę już tam 63 lata. To niewielka społeczność, która tworzy zgraną wspólnotę. W sezonie wakacyjnym przyjeżdżało tam, aby wypocząć, również wielu aktorów. Zaprzyjaźniłem się m.in. z Aliną Janowską oraz Piotrem Fronczewskim, z którym przyjaźń trwa do dziś. – tak ksiądz abp. opowiada o swoich wakacyjnych odpoczynkach w wywiadzie udzielonym Gazecie Olsztyńskiej - http://gazetaolsztynska.pl/617774,Edmund-Piszcz-Nie-zyje-przeszloscia-tylko-aktualnymi-sprawami-ROZMOWA-VIDEO.html

Podsumowując czas helskich wakacji, ks. abp. Edmund Piszcz w gościnie „u św. Antoniego w Kuźnicy” spędził ponad 5 lat swojego życia.
Księdzu arcybiskupowi życzymy zdrowia, dużo siły, wytrwałości i pokoju w sercu.

2020-08-02

Pielgrzymka do Pucka27 czerwca 2020 r. odbyliśmy Pielgrzymkę Rybacką na odpust Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Pucku.

O godz. 12.00 uczestniczyliśmy w uroczystej sumie w puckiej farze.

Wyrażam wdzięczność wszystkim, którzy zaangażowali się i wzięli udział pielgrzymce.

 

 

2020-06-27