Ogłoszenia

2023-09-03

 1. Dekretem Ks. Abpa Tadeusza Wojdy, Metropolity Gdańskiego z dniem 10. września zostałem mianowany proboszczem parafii pw. Ducha Św. i św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Gdyni. W naszej parafii posługę duszpasterską w tym czasie rozpocznie nowy duszpasterz. Bardzo proszę dla nowego proboszcza, a także dla siebie o modlitwę w intencji gorliwej posługi duszpasterskiej
  Pragnę podziękować całej wspólnocie parafialnej w Kuźnicy za siedem lat wspólnej drogi ku świętości. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w życie parafii, a także za wszystkie przejawy wsparcia i życzliwości, których w ciągu tych lat doświadczyłem. Przepraszam wszystkich, którzy czują się zawiedzeni albo obrażeni – nigdy nie było to celowe z mojej strony. Życzę, aby parafia nadal wzrastała duchowo i materialnie. Zapewniam, że będziecie w moim sercu i będę pamiętał o Was w modlitwie.
  Pragnę też poinformować, że parafia nie ma żadnych długów, a wszystkie zobowiązania materialne łącznie z remontem domu parafialnego dzięki życzliwym parafianom oraz przyjaciołom zostały uregulowane.
  Zapraszam do wspólnego dziękczynienia podczas Mszy świętej w środę, 6. września o godz. 18.00.

 2. Poświęcenie tornistrów oraz przyborów szkolnych odbędzie się dzisiaj podczas Mszy świętej o godz. 10.30.

 3. Spotkanie Róż Kobiet odbędzie się dzisiaj o godz. 15.00.

 4. Odpust Swarzewski ku czci Narodzenia NMP w sanktuarium MB Swarzewskiej Królowej Polskiego Morza odbywa się od 2. do 10. września. Szczegółowy program TUTAJ

 5. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy rozpocznie się w środę po Mszy świętej i potrwa do godz. 19.30.

 6. Święto Narodzenia NMP będziemy obchodzili w piątek.

 7. Taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na inwestycje i remonty w naszej parafii.

 8. Spotkanie Róż Mężczyzn odbędzie się w najbliższą niedzielę o godz. 15.00.

 9. Parafialny Zespół Caritas prowadzi sprzedaż kalendarzy na przyszły rok oraz pamiątek. Dochód będzie przeznaczony na pomoc potrzebującym.

 10. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom VI pielgrzymki do Piaśnicy dla uczczenia pamięci ks. Ksawerego Szynalewskiego oraz wszystkich zamordowanych w tym miejscu. Fotorelacja TUTAJ

 11. Wszystkim nauczycielom, pracownikom szkoły oraz uczniom życzę Bożego błogosławieństwa w nowym roku szkolnym..