Ogłoszenia

2022-07-10

 1. Witam serdecznie wszystkich Gości przebywających i wypoczywających na terenie naszej parafii. Życzę dobrego wypoczynku i zapraszam do włączenia się w życie duchowe naszej wspólnoty parafialnej.

 2. Ksiądz Piotr Przyborek, dyrektor wydziału duszpasterskiego kurii oraz Szkoły Biblijnej, został mianowany biskupem pomocniczym archidiecezji gdańskiej. Pamiętajmy o modlitwie w intencji ks. Piotra oraz całej naszej archidiecezji.

 3. Gościmy dzisiaj siostry ze Zgromadzenia Sióstr Albertynek Posługującym Ubogim. Goście przybliżą nam charyzmat zgromadzenia oraz duchowość św. Brata Alberta. Po Mszach świętych będzie możliwość wsparcia materialnego dzieła pomocy wyjścia z bezdomności osobom, którymi opiekują się siostry albertynki.

 4. Taca z dzisiejszej niedzieli będzie przeznaczona na inwestycje i remonty w naszej parafii. Dziękuję za każde wsparcie.

 5. Spotkanie Róż Mężczyzn odbędzie się dzisiaj o godz. 15.00.

 6. Święto świętego Benedykta, patrona Europy będziemy obchodzili w poniedziałek, 11. lutego.

 7. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy rozpocznie się w piątek po wieczornej Eucharystii i potrwa do godz. 21.00.

 8. Piesza pielgrzymka do Swarzewa na odpust rybacki ku czci Matki Bożej Szkaplerznej wyruszy z naszego kościoła w sobotę, 16. lipca o godz. 9.30. Msza św. w intencji pielgrzymów będzie sprawowana w Swarzewie o godz. 17.00. Natomiast w niedzielę suma odpustowa w sanktuarium będzie sprawowana o godz. 10.30. Pielgrzymi wyruszą w drogę powrotną o godz. 13.00. Powitanie pątników w naszym kościele nastąpi ok. godz. 18.00.

 9. Parafialny Zespół Caritas prowadzi sprzedaż kalendarzy parafialnych na przyszły rok oraz pamiątek. Dochód będzie przeznaczony na pomoc potrzebującym.

 10. Podziękowania:
  • Wyrażam wdzięczność wszystkim, którzy wzięli udział w całonocnej adoracji Najświętszego Sakramentu w intencji pokoju.
  • W imieniu rektora Gdańskiego Seminarium Duchownego pragnę podziękować za ofiary złożone na potrzeby tej uczelni.
  • Dziękuję również za wsparcie materialne na przyjęcie uczestników Kaszubskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.