Ogłoszenia

2022-06-12

  1. Nasza wspólnota parafialna obchodzi dzisiaj odpust ku czci swojego patrona – św. Antoniego Padewskiego. Suma odpustowa, pod przewodnictwem ks. Piotra Zielezińskiego, będzie sprawowana o godz. 13.00. (Pozostałe Msze święte bez zmian.) Serdecznie zapraszam do udziału w święcie naszej wspólnoty.

  2. Taca z dzisiejszej niedzieli będzie przeznaczona na inwestycje i remonty w naszej parafii. Bardzo dziękuję za każde wsparcie. (Pragnę poinformować, że w ubiegłym tygodniu został dokonany przegląd organów ze szczególnym uwzględnieniem piszczałek.)

  3. Spotkanie Róż Mężczyzn odbędzie się dzisiaj o godz. 15.00.

  4. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa sprawujemy w ciągu tygodnia po Mszach świętych natomiast w niedzielę po sumie.

  5. Próba sypania kwiatów przed procesją Bożego Ciała odbędzie się w poniedziałek o godz. 18.00 przy kościele.

  6. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy rozpocznie się w środę po nabożeństwie czerwcowym i potrwa do godz. 19.30.

  7. W najbliższy czwartek będziemy obchodzili uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. będą sprawowane wg porządku niedzielnego. Po sumie godz. 10.30 odbędzie się procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy umieszczonych przy ulicach: Helskiej, Gen. Hallera i Ks. Szynalewskiego. Bardzo proszę o przygotowanie ołtarzy oraz o przystrojenie domów. Zachęcam również o włączenie się w oprawę uroczystości przez niesienie chorągwi i feretronów. Proszę również, aby dzieci, szczególnie pierwszokomunijne i rocznicowe, niosły różaniec.

  8. Procesja eucharystyczna w oktawie Bożego Ciała będzie się odbywała po Mszach świętych sprawowanych o godz. 18.00, a w niedzielę po sumie o godz. 10.30.

  9. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 Ks. Abp Tadeusz Wojda dokona konsekracji kościoła w parafii pw. św. Anny w Chałupach.