2021-08-29

1. Witam serdecznie wszystkich Gości przebywających i wypoczywających na terenie naszej parafii oraz osoby, które przyjechały do pracy. Zapraszam do włączenia się w życie duchowe naszej wspólnoty i życzę wszystkim miłego pobytu.

2. Parafialny zespół Caritas rozprowadza kalendarz naszej parafii na nowy rok oraz książki i pamiątki. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na pomoc charytatywną.

3. Od środy, 1.września Msze święte i nabożeństwa będą sprawowane wg porządku sprzed wakacji: w niedzielę o godz. 7.30 i 10.30 natomiast w ciągu tygodnia o godz. 7.00, a w środę o godz. 18.00.

4. Półgodzinna adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy odbędzie się w środę po wieczornej Eucharystii.

5. Okazja do spowiedzi świętej w I piątek miesiąca od godz. 6.30 oraz od godz. 17.00 (W tym czasie będzie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez APDC.)

6. Osoby chore odwiedzę z posługą sakramentalną w piątek przed południem.

7. Nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca ku czci Niepokalanego Serca Maryi będzie sprawowane w sobotę o godz. 8.00.

8. Katecheza dla kandydatów do sakramentu bierzmowania odbędzie się w sobotę o godz. 10.00 w kościele.

9. Spotkanie Grupy Modlitwy Ojca Pio odbędzie się w sobotę o godz. 15.00.

10. Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych odbędzie się w przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godz. 10.30.

11. IV. rowerowa pielgrzymka do Piaśnicy dla uczczenia pamięci naszego pierwszego proboszcza – ks. Ksawerego Szynalewskiego oraz wszystkich zamordowanych w tym miejscu odbędzie się w przyszłą niedzielę, 5. września. Osoby jadące rowerami wyruszą spod kościoła o godz. 12.30 natomiast jadące autokarem o godz. 16.00.

12. Spotkanie Róż Kobiet odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 15.00.

13. Pragnę serdecznie podziękować Księdzu Arcybiskupowi Edmundowi za posługę duszpasterską w naszej parafii, a przede wszystkim za osobiste świadectwo wiary. W imieniu parafian, a także gości życzę Jego Ekscelencji wielu łask Bożych, dużo zdrowia oraz niesłabnącej ludzkiej życzliwości.

14. Wszystkim uczniom, pedagogom oraz pracownikom szkoły życzę, aby Pan Bóg otaczał ich swoją opieką i błogosławił w nowym roku szkolnym.