2021-08-15

1. Witam serdecznie wszystkich Gości przebywających i wypoczywających na terenie naszej parafii oraz osoby, które przyjechały do pracy. Zapraszam do włączenia się w życie duchowe naszej wspólnoty i życzę wszystkim dobrego pobytu.

2. Po dzisiejszych Mszach świętych odbywa się błogosławieństwo ziół i kwiatów jako wyraz wdzięczności Panu Bogu za dary ziemi.

3. Dzisiejsza taca będzie przeznaczona na uczelnie katolickie.

4. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza kalendarz naszej parafii na przyszły rok oraz książki i pamiątki. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na pomoc charytatywną.

5. Nabożeństwa sprawujemy w łączności z wieczorną Eucharystią.

6. Ksiądz Arcybiskup Edmund pełni posługę w konfesjonale codziennie od godz. 19.00, a sprawuje Eucharystię i głosi Słowo Boże o godz. 19.30.

7. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy odbędzie się w piątek po wieczornej Mszy świętej i potrwa do godz. 21.00.

8. Organizujemy IV pielgrzymkę rowerową do Piaśnicy dla uczczenia pamięci naszego pierwszego proboszcza – księdza Ksawerego Szynalewskiego oraz wszystkich zamordowanych w tym miejscu. Pielgrzymka odbędzie się w niedzielę, 5.września. Osoby jadące rowerami wyruszą spod kościoła o godz. 12.30 natomiast jadące autokarem o godz. 16.00. Zgłoszenia przyjmujemy w biurze parafialnym lub w zakrystii po Mszy świętej.

9. Pragnę serdecznie podziękować za ofiary złożone na tacę inwestycyjno – remontową.