2021-08-01

1. Witam serdecznie wszystkich Gości przebywających i wypoczywających na terenie naszej parafii. Zapraszam do włączenie się w życie duchowe naszej wspólnoty i życzę dobrego wypoczynku.
    W sposób szczególny pragnę powitać Księdza Arcybiskupa Edmunda Piszcza, który będzie w sierpniu pełnił posługę duszpasterską w naszej parafii.

2. Msze święte w sierpniu będą sprawowane wg następującego porządku: niedziela – godz. 7.00, 9.00, 11.00, 19.30 natomiast w dni powszednie – godz. 7.00 i 19.30. Msza św. w sobotę wieczorem będzie sprawowana już z niedzieli.

3. Nabożeństwa sprawujemy w łączności z wieczorną Eucharystią.

4. W ramach solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach, po dzisiejszych Mszach św. zbieramy ofiary, które przez Caritas Archidiecezji Gdańskiej przekażemy poszkodowanym.

5. Spotkanie Róż Kobiet odbędzie się dzisiaj o godz. 15.00.

6. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza kalendarz naszej parafii na przyszły rok oraz książki i pamiątki. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na pomoc charytatywną.

7. Zapraszamy dzieci i młodzież na bezpłatne warsztaty plastyczne, które odbędą się od poniedziałku do piątku (2 – 6.08), od godz. 9.00 do godz. 11.00. Początek spotkania odbędzie się w porcie w Kuźnicy przy krzyżu. Warsztaty poprowadzi malarka Kama Kuik. Chętnych proszę o zgłoszenia w zakrystii lub w Informacji Turystycznej.

8. Święto Przemienienia Pańskiego będziemy obchodzili w piątek.

9. Okazja do spowiedzi świętej w pierwszy piątek miesiąca od godz. 6.30 oraz od godz. 18.30 (W tym czasie będzie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez APDC.)

10. Osoby Chore odwiedzę z posługą sakramentalną w piątek przed południem.

11. Półgodzinna adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy odbędzie się w piątek po wieczornej Eucharystii.

12. Spotkanie Grupy Modlitwy Ojca Pio odbędzie się w sobotę o godz. 15.00.

13. Nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca ku czci Niepokalanego Serca Maryi odbędzie się w sobotę o godz. 18.45.

14. Taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na inwestycje i remonty w naszej parafii.

15. Spotkanie Róż Mężczyzn odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 15.00.

16. Pragnę serdecznie podziękować za pomoc w przyjęciu i ugoszczeniu pielgrzymów Kaszubskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.
    Wyrażam również wdzięczność za pomoc misjonarzom w zakupie środków transportu. W ramach akcji św. Krzysztof zebraliśmy 675 zł.
    W imieniu ks. Sławomira Skoblika, proboszcza parafii Miłosierdzia Bożego w Chłapowie bardzo dziękuję za ofiary na dokończenie budowy kościoła. Zebrano na ten cel 3000 zł.