2021-07-25

1. Witam serdecznie wszystkich Gości przebywających i wypoczywających na terenie naszej parafii. Zapraszam do włączenia się w życie duchowe naszej wspólnoty i życzę udanego wypoczynku.

2. Gościmy dzisiaj w naszej wspólnocie ks. Sławomira Skoblika, proboszcza parafii Miłosierdzia Bożego w Chłapowie, który wygłosi Słowo Boże, a po Mszach świętych przeprowadzi zbiórkę na budujący się kościół.

3. W dniu dzisiejszym, po wszystkich Mszach świętych, odbywa się błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych.

4. 40. Kaszubska Piesza Pielgrzymka z Helu na Jasną Górę i Santiago de Compostela zatrzyma się na terenie naszej parafii dzisiaj o godz. 12.00. Bardzo proszę o pomoc w ugoszczeniu pątników. Produkty żywnościowe oraz wodę można dostarczyć do godz. 12.00 przed główne wejście kościoła lub do kruchty.

5. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza kalendarz naszej parafii na przyszły rok oraz książki i pamiątki. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na pomoc charytatywną.

6. Odpust ku czci św. Anny w Chałupach odbędzie się w poniedziałek, 26. lipca o godz. 18.00.

7. Nabożeństwa sprawujemy w łączności z wieczorną Eucharystią.

8. Adoracja Najświętszego Sakramentu odbędzie się w piątek po wieczornej Eucharystii. Pierwsze 30 minut adoracji będzie w ciszy, a następnie do godz. 21.45 adoracja będzie prowadzona przez APDC.

9. Msza św. za dusze w czyśćcu będzie sprawowana w piątek o godz. 22.00.

10. Od soboty będziemy gościli w naszej parafii Księdza Arcybiskupa Edmunda Piszcza. Ksiądz Arcybiskup będzie pełnił posługę duszpasterską w naszej wspólnocie w sierpniu.

11. Spotkanie Róż Kobiet odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 15.00.

12. III zapowiedź przedślubna: Mateusz Szczygielski, zam. w Kuźnicy oraz Ewelina Grzybek, zam. w Czechowicach – Dziedzicach.

13. Pragnę podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w pieszej pielgrzymce do sanktuarium Królowej Polskiego Morza w Swarzewie. Szczególnie dziękuję osobom niosącym chorągwie.