2021-07-18

1. Witam serdecznie wszystkich Gości przebywających i wypoczywających na terenie naszej parafii. Zapraszam do włączenia się w życie duchowe naszej wspólnoty i życzę udanego wypoczynku.

2. Powrót pielgrzymów z sanktuarium Matki Bożej Królowej Polskiego Morza w Swarzewie do naszej parafii nastąpi dzisiaj ok. godz. 18.00.

3. W lipcu i sierpniu Msze święte będą sprawowane wg następującego porządku: dni powszednie – godz. 7.00 i 19.30 natomiast w niedziele i święta – godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 19.30.

4. Liturgia sobotniej Mszy świętej wieczornej będzie sprawowana z niedzieli.

5. Nabożeństwa sprawujemy w łączności z wieczorną Eucharystią: do św. Antoniego we wtorek, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę, a do św. Jana Pawła II w czwartek.

6. Półgodzinna adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy odbędzie się w piątek po wieczornej Eucharystii.

7. Poświęcenie pojazdów oraz błogosławieństwo kierowców odbędzie się w przyszłą niedzielę po wszystkich Mszach świętych.

8. 40. Kaszubska Piesza Pielgrzymka z Helu na Jasną Górę i Santiago de Compostela zatrzyma się na terenie naszej parafii w niedzielę (25. lipca) o godz. 12.00. Bardzo proszę o pomoc w ugoszczeniu pątników.

9. W przyszłą niedzielę (25. lipca) będziemy gościli w naszej parafii ks. Sławomira Skoblika, proboszcza parafii Miłosierdzia Bożego w Chłapowie, który wygłosi Słowo Boże, a po Mszach świętych przeprowadzi zbiórkę na budujący się kościół.

10. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza kalendarz naszej parafii na przyszły rok oraz książki i pamiątki. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na pomoc charytatywną.

11. II zapowiedź przedślubna: Mateusz Szczygielski, zam. w Kuźnicy oraz Ewelina Grzybek, zam. w Czechowicach – Dziedzicach.