2021-03-14

1. Dzisiejsza niedziela w tradycji Kościoła nazywana jest niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa nas do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca żyli nadzieją i wytrwali w wielkopostnych postanowieniach.

2. Dzisiejsza taca będzie przeznaczona na inwestycje i remonty w naszej parafii. Serdecznie dziękuję za każde wsparcie.

3. Parafialny Zespół Caritas, po dzisiejszych Mszach świętych, będzie rozprowadzał paschaliki, z których dochód zostanie przeznaczony na pomoc potrzebującym.

4. Spotkanie Róż Mężczyzn odbędzie się dzisiaj o godz. 14.20.

5. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym będą sprawowane dzisiaj o godz. 15.00.

6. Półgodzinna adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy odbędzie się w środę po Mszy świętej.

7. W piątek, 19 marca, przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca NMP i rozpoczęcie Roku św. Józefa ogłoszonego przez Papieża Franciszka. Msze święte będą sprawowane o godz. 7.00 i o godz. 17.00 za parafian. (Nie obowiązuje piątkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.)

8. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej będziemy sprawowali w piątek: dzieci – godz. 16.00; dorośli i młodzież – godz. 17.30.

9. Zbiórka na ogrzewanie naszego kościoła odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszach świętych.

10. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym będą sprawowane w przyszłą niedzielę o godz. 15.00.

11. W ubiegłym tygodniu do wieczności odeszła śp. Maria Struck, l.92.