1. Obchodzimy IV Światowy Dzień Ubogich pod hasłem: „Wyciągnij rękę do ubogiego” (Syr 7,32). Ojciec Święty Franciszek w orędziu na ten dzień napisał, że wyciągnięcie ręki to znak, który natychmiast przywołuje do bliskości, solidarności i miłości.
    Jeszcze raz dziękuję za „wyciągnięcie ręki” przez włączenie się w akcję Caritas Archidiecezji Gdańskiej „Skarpet para – dobro wyzwala”.

2. W związku z ograniczeniem liczby wiernych, od dzisiaj do odwołania, w niedzielę będzie sprawowana dodatkowa Msza św. o godz. 13.00. Przypominam i bardzo proszę, abyśmy biorąc udział w Eucharystii zachowywali odpowiedni dystans oraz zakrywali usta i nos.

3. Zbiórka na ogrzewanie naszego kościoła odbędzie się dzisiaj po Mszach świętych.

4. Spotkanie Róż Panien odbędzie się dzisiaj o godz. 15.00.

5. Nabożeństwo do św. Jana Pawła II z uczczeniem relikwii będzie sprawowane w sobotę po Mszy świętej.

6. Pragnę serdecznie podziękować za ofiary złożone w minioną niedzielę na remonty oraz inwestycje w naszej parafii.