1. W dzisiejszą niedzielę rozpoczyna się XII Tydzień Biblijny pod hasłem: „Misterium Słowa, które stało się Chlebem życia”.
  2. Dzisiejsza suma parafialna będzie transmitowana na YouTube.
  3. Do odwołania obowiązuje dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii. Oczywiście, w miarę możliwości, zachęcam do udziału w Mszy świętej w naszym kościele parafialnym. Pragnę przypomnieć, że równocześnie może w niej uczestniczyć 27 osób, z których 3 będą mogły przebywać na chórze.
  4. Spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii św. odbędzie się w środę o godz. 19.00 w kościele.
  5. Terminy udzielania bierzmowania zostaną wyznaczone w zależności od przebiegu stanu epidemii oraz dalszych decyzji władz państwowych.
  6. Okazja do spowiedzi św. w pierwszy piątek miesiąca od godz. 6.30 oraz od godz. 17.00 (W tym czasie będzie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu.) Poza tym okazja do spowiedzi jest przed każdą Mszą św. Można się również umówić na skorzystanie z sakramentu pojednania indywidualnie poza wyznaczonym czasem.
  7. Niemożność przyjęcia Komunii Świętej w czasie epidemii w pierwszy piątek lub w pierwszą sobotę miesiąca, nie przerywa ciągłości powyższych praktyk.
  8. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzę w piątek przed południem. (Bardzo proszę o telefoniczne potwierdzenie odwiedzin.)
  9. Nabożeństwo majowe ku czci Matki Bożej będzie sprawowane po wieczornej Eucharystii. Również w niedzielę „majowe” będzie w łączności z wieczorną Mszą świętą.
  10. Uroczystość NMP Królowej Polski będzie obchodzona w tym roku w sobotę, 2. maja. Msza św. z tej uroczystości będzie sprawowana o godz. 7.00. Natomiast sobotnia liturgia wieczornej Eucharystii będzie już z niedzieli.
  11. Wszystkie Msze św. w maju, od poniedziałku do soboty, będą sprawowane o godz. 18.00. Natomiast w niedzielę Msze św. będą sprawowane o godz.: 7.30, 10.30,13.00,18.00.
  12. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jastarni organizuje dowóz obiadów osobom, które znalazły się w potrzebie. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 58/675 19 69.
  13. Wyrażam wdzięczność za modlitwę oraz za wsparcie materialne na utrzymanie naszej parafii przez wpłaty na nasze konto parafialne. W minionym tygodniu na konto parafii wpłynęło 200 zł.
  14. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, abp Stanisław Gądecki wzywa wszystkich do modlitwy o ustanie epidemii, ale także suszy. Włączajmy te intencje do naszej modlitwy indywidualnej, a także wspólnotowej.