1. Obchodzimy dzisiaj II Niedzielę Wielkanocną, czyli Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Inspiracją do ustanowienia tego święta było pragnienie samego Jezusa, które przekazała Siostra Faustyna.
    Niedziela Bożego Miłosierdzia to także patronalne święto Caritas, które rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia.
  2. Dzisiejsza suma parafialna, sprawowana o godz. 10.30, będzie transmitowana na YouTubie.
  3. Dodatkowa Eucharystia będzie sprawowana dzisiaj o godz. 13.00.
  4. Od jutra w naszym kościele w Mszy świętej będzie mogło równocześnie uczestniczyć 27 osób, z których 3 będą mogły przebywać na chórze. Wejście do kościoła na Mszę świętą w niedzielę będzie się odbywało przez zakrystię, a w ciągu tygodnia wejściem z tyłu kościoła.
  5. Okazja do spowiedzi św. będzie w ciągu tygodnia przed każdą Mszą św. Można się również umówić na skorzystanie z sakramentu pojednania indywidualnie poza wyznaczonym czasem.
  6. Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i naszej archidiecezji będziemy obchodzili w czwartek.
  7. Adoracja Najświętszego Sakramentu odbędzie się w piątek od godz. 19.00 do godz. 20.15.
  8. W przyszłą niedzielę Msze św. będą sprawowane dodatkowo o godz.: 13.00 i 18.00.
  9. W imieniu Parafialnego Zespołu Caritas dziękuję wszystkim, którzy przekazali skarbonki jałmużny wielkopostnej – zebraliśmy 1045 zł i 18 gr.
    Całą kwotę przekazaliśmy na potrzeby polskich szpitali walczących z epidemią koronawirusa, w ramach kampanii #WdzieczniMedykom prowadzonej przez Caritas (dotychczas zamówiono 100 respiratorów, 10 tys. całościowych kombinezonów ochronnych, 14 tys. maseczek chirurgicznych i 9 tys. maseczek KN95).
    Wyrażam również wdzięczność za modlitwę oraz za wsparcie materialne na utrzymanie parafii przez wpłaty na nasze konto parafialne.
  10. Życzę ufności pokładanej w Panu Bogu i dużo cierpliwości w znoszeniu trudności związanych z pandemią. Niech Jezus Miłosierny nam błogosławi. Jezu, ufam Tobie!